{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki

Historia kredytowa to niezwykle istotna kwestia, która w nagłych przypadkach może nam ogromnie ułatwić życie. W jaki sposób budować dobrą historię kredytową? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, na czym polega historia kredytowa. Pod tym hasłem kryje się nasza historia wiążąca się z braniem kredytów oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie pisze naszą historię finansową w BIK, a po pewnym czasie staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli mamy zamiar złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, by nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką historię?

Dobra historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka spłaconych już kredytów lub parę wiadomości na temat zakupów na raty spłaconych w określonym terminie. W sytuacji osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na uzyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich sytuacji głównym problemem jest brak wiadomości, na podstawie których bank mógłby ocenić wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już dawniej kredyty, jednak z różnych względów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na udzielenie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.