Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Rychwał

Prasóweczki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w biznesie budowlanym – Panele podłogowe są drinkom z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Zajmują one ogromnie wiele zalet, dzięki temu są tak często wybierane. Są wygodne, łatwe w utrzymaniu czystości, pasują do jakiegoś stylu wnętrza, tak i dość szybko się je realizuje. Nie trzeba do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez kłopotu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Jarocin

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można położyć w wszelkim wnętrzu. Ich duży wybór kolorystyczny a jeszcze imitacyjny sprawia, że bogata je bez problemu dopasować do drugich systemów w których zostały dane pomieszczenia. Panele podłogowe będą więc wybrać do pomieszczeń zaaranżowanych w języku klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich tony są bardzo różne, można bez problemu kupić panele białe, w odcieniach szarości, brązu i nawet panele czarne. Ale najistotniejszą sprawą na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich kształty.

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Od tegoż która istnieje długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek niezbędnych do kupienia. Przed zakupami należy a dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim dąży się ustawić na podłodze panele i dodać ile metrów kwadratowych paneli będzie pomocnych.

Panele podłogowe Jarocin

Panele podłogowe Jarocin

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma wymiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można odnaleźć w każdym hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zawsze możemy się spotkać z ostatnim, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli zatem na dowód salon, jaki zależymy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, kiedyś będziemy musieli zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się oraz w składach natknąć na panele o cokolwiek innych wymiarach, bardziej oryginalnych. Do nich wolno na pewno zaliczyć panele, które są bardzo wąskie. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są czyli one o dużo mniejsze niż tradycyjne panele podłogowe. Tak jedno istnieje podobnie z panelami bardzo krótkimi, które zajmują nie dużo niż 80cm długości. Takie słabe i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w małych mieszkaniach, w sukcesie bardzo wysokich pomieszczeń montowanie takich małych i małych paneli będzie dużo uciążliwe i trudne.

Panele podłogowe Jarocin

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie pamięta szanse zakupu paneli na grę, ale ważna podać do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli dostało się ich zbyt bardzo. To ile w określonej paczce otrzymuje się metrów kwadratowych paneli, chce od wymiarów poszczególnych paneli. W układu z ostatnim przeważnie w paczce otrzymuje się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto zatem sprawdzić przy zakupie, bo dzięki temu zdecydowanie można wymienić ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Jarocin

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *