Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Okonek

Prasóweczki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w markecie budowlanym – Panele podłogowe są drinkom z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Posiadają one znacznie wiele korzyści, dzięki obecnemu są tak często wybierane. Są udane, łatwe w utrzymaniu czystości, pasują do wszystkiego rodzaju wnętrza, tak i wcale szybko się je zakłada. Nie powinien do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Wieleń

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można ulokować w wszelkim pomieszczeniu. Ich bogaty wybór kolorystyczny a i imitacyjny sprawia, że wolno je bez problemu dobrać do nowych systemów w których zostały wyposażone pomieszczenia. Panele podłogowe będą to wybrać do miejsc zaaranżowanych w języka klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich wyglądy są bardzo różne, można bez problemu kupić panele białe, w stopniach szarości, brązu i nawet panele czarne. Jednak najistotniejszą rzeczą na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Wypalarnia kawy

Od tego jaka istnieje długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek potrzebnych do uzyskania. Przed zakupami należy więc dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim potrzebuje się umieścić na ziemi panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie pozytywnych.

Panele podłogowe Wieleń

Panele podłogowe Wieleń

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma rozmiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można wykryć w jakimkolwiek sklepie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zawsze potrafimy się spotkać spośród tym, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli więc na dowód salon, jaki planujemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, kiedyś będziemy potrzebowaliby zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się zarówno w zakładach natknąć na panele o cokolwiek innych wymiarach, bardziej oryginalnych. Do nich ważna na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo małe. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są zatem one o moc węższe niż klasyczne panele podłogowe. Tak samo istnieje oraz z panelami bardzo szybkimi, jakie wynoszą nie wysoce niż 80cm długości. Takie malutkie i małe panele podłogowe sprawdzą się w ścisłych mieszkaniach, w przypadku znacznie dużych pomieszczeń montowanie takich wąskich i słabych paneli będzie niezwykle czasochłonne i wymagające.

Panele podłogowe Wieleń

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie ma szansy zakupu paneli na grę, jednak ważna dostarczyć do biznesu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupiło się ich zbyt dużo. To ile w określonej paczce spotyka się metrów kwadratowych paneli, chce od wymiarów poszczególnych paneli. W kontaktu spośród tym szczególnie w paczce spotyka się od 8 do 10 paneli podłogowych. O więc doświadczyć przy zakupie, gdyż dzięki temu chętnie można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Wieleń

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.