Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki

Akwarium dla bojownika – jak odpowiednio je przygotować? Bojowniki, ze powodu na bliskie piękne ubarwienie, dość często przeznaczane są do hodowli w codziennych zbiornikach. Tak jak nowe zwierzęta, które chcemy na indywidualnych pupili, tak i rybki potrzebują określonych warunków do mieszkania właściwej formie i zdrowia.

Szczególnie ważnym jest, aby podać im jako najprawdziwsze warunki do rozwoju – dzięki temu będziemy mogli zajmować się widokiem pięknych rybek. Co wskazane jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom doskonałe warunki do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to medium bardzo niekorzystne – potrzebują one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W piłkach rybki często ulegają dezorientacji i opadają w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego osobnika przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta polepsza się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba gości jest znakomitsza, akwarium powinno pamiętać co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, a w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w skalach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było odporne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, należącymi do większości ryb labiryntowych, zaś więc nazywa, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy zauważyć, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik musi być dużo zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Stanowi więc też inną zaletę – chroni ryby przed zbyt dużym skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w codziennej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto dać na kilka roślin, jakie będą wykonywały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub pozostałe elementy podłoża, jak skały w gorszym kolorze. Da nam to mocne warunki do kontroli tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie powinno być zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na dowód z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla zachowania jej pozytywnej formy.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.